Başkanın Mesajı

IMG_7757

Tunahan Akın24.DÖNEM(2022-2023)
DENİZCİ ÖĞRENCİLER DERNEĞİ BAŞKANI

Merhaba Denizci Öğrenciler Derneği ailesi, ben Tunahan Akın. Piri Reis Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim. Öncelikle üzerimde emeği geçen eski dönemlerime ve ardından bu büyük görevi benimle sırtlanan Denizci Öğrenciler Derneği 24.Dönem Yönetim Kurulu Üyelerinin bana ve bu ekibe güvenlerinden dolayı can-ı gönülden teşekkür ederim.

Denizci Öğrenciler Derneği, ülke denizciliğinin Cumhuriyet hedeflerine ulaşması için çalışacak öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilere sektör için teknik, psikolojik altyapıyı ve bunun yansıra her türlü desteği sağlamayı hedeflemiştir. Bu çizgide devam eden Denizci Öğrenciler Derneği sene içerisinde birçok etkinliğe imza atmaktadır. Başta öğrencilere iş ağı sağlamak adına çeşitli delegasyonlar, kahvaltılar ve sektör buluşmalarının yansıra, eğitim, sosyal sorumluluk projeleri, her dönem sonu gerçekleştirilmesi hedeflenilen ve 20 senedir yapılan Denizkızı Kongresi gibi etkinliklere imza atmaktadır. DÖDER projelerini gerçekleştirirken öğrenciyi merkeze alan ve "fayda" odaklı hedeflerine ilerleyen bir kurumdur. Aynı zamanda kurulduğu günden itibaren sektörün gelişimi için STK ve diğer kuruluşlarla da temas halinde olmaktadır.

Bundan 4 yıl önce tanıştığım Denizci Öğrenciler Derneği'nde bulunmaktan büyük onur duyuyorum. İnanıyorum ki biz denizci öğrenciler çalışmayı, emek vermeyi bırakmadığımız sürece hem bu kurumu hemde ülke denizciliğini hak ettiği yere getireceğiz. Bugün bizimle birlikte yetişen öğrenciler biliyoruz ki yarın her biri ülke için kritik kararlar alacağı yerlerde bulunacaklardır. Şimdi ise hedefimiz denizciliğin tersane, gemi inşa, lojistik, güverte, balıkçılık, turizm, sualtı teknolojiler ve ticaretinde görev alan tüm denizci öğrencilerin teknik gelişiminde katkı sağlamaktır. Bugüne kadar bildiğimiz ve yaptığımız en iyi şeyi yapmaya devam edeceğiz. Daha çok çalışacağız! Bir bayrak yarışı olarak gördüğümüz Denizci Öğrenciler Derneğini ve Türk Denizciliğini ileriye taşımak adına yapacağımız faaliyetler için heyecanlı ve bir o kadar gururluyuz.

Bir emanet olarak aldığım 24. Dönem Denizci Öğrenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlık görevini kalbim ferah ve hür bir şekilde teslim etmek en büyük temennim olacaktır. Umutsuzluğa düşmeden, her daim Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temeller üzerine kurulduğunu hatırlayarak yolumuza devam edecek, bu bilinci genç kardeşlerimize de aktaracağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler uygulamaya geçtiği vakit, Türk milleti yükselecektir.

Saygılarımla.