DÖDER Genel Kurulu Yapıldı

Denizci Öğrenciler Derneği Genel Kurul Toplantısını, ev sahipliğini üstlenen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Genel kurul toplantısı, yönetim kurulu eski üyelerinden Kürşat Pekşen’in yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başlarken, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti. Ardından bir önceki DÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Burak Aşık bir konuşma yaptı. Aşık’ın konuşmasının ardından, kürsüye yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na adaylığını koyan İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğrencisi Çağrı Aksin konuşmasını yapmak üzere davet edildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü öğrencisi Çağrı Aksin konuşmasında şunlara değindi:

“Derneğimizin değerli üyeleri sözlerime başlamadan önce Denizci Öğrenciler Derneği adına hepinize hoş geldiniz demek istiyorum. Her geçen gün hızla değişen ve gelişen dünyada denizcilik sektörü de nasibini almakta teknolojik gelişmelerle doğru orantılı olarak sorunlarımız da artmaktadır. Günümüzde sorunlarımıza kısa vadede etkili çözümler bulabilmek ancak organize yapılarla mümkündür. Alanımızda on dört yıldır yaptığımız çalışmalar, belli bir çalışma ve yönetim kültürü oluşturmakla birlikte, organize yapının en iyi örneğini de ortaya koymaktadır. Arkadaşlarımız bu çalışmalar sayesinde yönetim ve organizasyon kabiliyetini geliştirirken sektörle ilgili güncel gelişmeleri ve en önemlisi de iş imkânlarını yakından takip etme imkânı bulmaktadırlar.

Bu dönemde geleneksel hale getirdiğimiz faaliyetleri gerçekleştirmenin yanı sıra derneğin daha sistematik bir biçimde faaliyetlerini yürütebilmesi için, vizyonumuz çerçevesinde kurumsal kimlik çalışmalarımıza önem vereceğiz. Sizlerin fikirlerini son derece önemseyerek sivil toplum kuruluşu olmanın önemini beraber hissetmeye çalışacağız. Sözlerimi tamamlarken bize destek olan büyüklerimize, beni bu göreve layık gören siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sene içindeki çalışmalarımızda sürekli birlik ve iletişim halinde olmamızı temenni ediyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum.”

Aksin daha sonra kendisi ve beraberindeki yönetim kurulu adaylarının sunumunu gerçekleştirerek sahneye davet etti.

Gerçekleştirilen genel kurulda, Denizci Öğrenciler Derneği 2013-2014 Dönemi Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu belirlendi.