Sosyal Sorumluluk Komisyonu

sdiskaya
SAMET DİŞKAYASOSYAL SORUMLULUK KOMİSYON BAŞKANI

Ne Yapıyoruz?

Sosyal sorumluluk ve sosyal etkinlik komisyonumuz, bireylerin organize halde topluma faydalı olmaya yönelik hareket etmesi olarak tanımlanabilir. Komisyonumuz bir ekip olarak kültürel, sosyal, ekonomik sorunlara yönelik duyarlı davranmayı amaçlamaktadır. Ayrıca en önemli işlevi toplumsal gereksinimlere cevap vermek ve topluma yarar sağlamaktır.

İş hayatında ve sosyal yaşamda başarılı olmanın en temel şartlarından birisi içinde bulunduğu ortamda çevresindekilerle uyumlu olmaktır. Kaynaşma ve dayanışma ruhu içerisinde hareket edebilmektir. Komisyonumuz bu özelliklerin kazanılmasına ve geliştirilmesine yönelik sosyal etkinlikler düzenlemektedir.

Projelerimiz

GELECEĞİMİZE YELKEN AÇALIM

Denizci Öğrenciler Derneği olarak her sene düzenleyerek  geleneksel hale getirdiğimiz “Geleceğimize Yelken Açalım’’ projemizle  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklar ile birlikte etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimizde ülkemizin geleceği olan minik arkadaşlarımızla ile birlikte denizde çok güzel bir gezi düzenliyoruz. Gün boyu arkadaşlarımızın deniz , gemiler ve derneğimiz ile alakalı sorularını cevaplıyor, sohbet ediyoruz. Denizci Öğrenciler Derneği olarak “Geleceğimize yelken açalım’’ projesini her sene daha iyi yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız.

GELECEK İÇİN UMUT

Denizci Öğrenciler Derneği olarak her zaman geleceği hedefliyoruz. Geçmişi değil geleceği düşünüp, geleceğe yön vermeyi amaçlıyoruz. Bu düşünce ile bir köy okulunu ziyaret ediyor, tüm sınıflara misafir oluyor, arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz. Onlara bizden denizden bahsediyoruz. Aydınlık yarınlar için biz de payımıza düşeni yapmaya çalışıyoruz.

‘‘ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN’’

ÇOTUN Derneğinin aktivitelerine katılım sağlıyoruz. Taksim ve Tophane çevresinde sokakta yaşayan arkadaşlarımıza yemek dağıtımında bulunuyoruz.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

24 Kasım Öğretmenler Gününde farklı üniversitelerde öğretmenlerimize çiçek dağıtıp, günlerini kutluyoruz.

 MALZEME DEĞERLENDİRME MERKEZİNDEYİZ!

Ahtapot Gönüllüleri Derneği malzeme değerlendirme merkezinde ihtiyaç sahipleri için gerekli malzemelerin hazırlanmasına yardımcı oluyoruz.

DENİZKIZI KÜTÜPHANESİ

Derneğimizin çeşitli etkinliklerinde kitaplar topluyoruz . Bu kitapları ihtiyacı olan bir köy okuluna kütüphane kurulumunda kullanacağız. Projemiz dünya genelinde etkili olan covid-19 pandemisi sebebiyle ertelenmiştir.

HUZURELİ PROJESİ

Genç nüfus olarak, yaş almış bireylerle haftanın belirli bir gününde geçmiş ve gelecek arasındaki bağlarımızı güçlendirip kuşaklar arası etkileşimi sağlamak için huzurevlerine ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımızın bu proje dahilinde farkındalık katanlardan olmasını diliyoruz.

DÖDER TEBESSÜM KAHVESİNDE!

Sosyal sorumluluk komisyonu olarak 2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi. Her yıl, “Otizm Farkındalık Ayı” olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunları ve çözümleri konuşuluyor.Denizci Öğrenciler Derneği olarak otizmli arkadaşlarımızın yanında oluyor, birlikte etkinlikler düzenliyor, oyunlar oynuyoruz.Çünkü dernek olarak otizmin farkındayız onların yanındayız etkinliğimizi Tebessüm kahvesinde gerçekleştirdik. Burada çalışarak sosyal hayata ve iş hayatına dahil olan down sendromlu arkadaşlarımızla sohbet ederek güzel bir gün geçirdik.

OTİZMİN FARKINDAYIZ ONLARIN YANINDAYIZ!

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi. Her yıl, “Otizm Farkındalık Ayı” olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunları ve çözümleri konuşuluyor.Denizci Öğrenciler Derneği olarak otizmli arkadaşlarımızın yanında oluyor, birlikte etkinlikler düzenliyor, oyunlar oynuyoruz.Çünkü dernek olarak otizmin farkındayız onların yanındayız.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Hayatın her anında  varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart’ta da yanlarındaydık. Kadınların daha özgür yaşadığı ve toplumun her alanında eşitliği yakaladığı bir dünya dileyerek, tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü en içten dileklerimizle kutladık.